مرکز پرستاری در منزل یاران

تستوسترون در افراد سالمند

تستوسترون در افراد سالمند

تستوسترون در افراد سالمند

هورمون تستوسترون در افراد سالمند چگونه  افزایش می یابد و کمبود آن با چه روش هایی قابل درمان است چه توصیه هایی در این زمینه باید در نظر بگیریم و توصیه های مراقبتی برای پیشگیری از کاهش آن کدامند؟
کارآزمایی‌های بالینی بیان می‌کنند که درمان با تستوسترون ممکن است قسمتی از میل و عملکرد جنسی را در افراد سالخورده‌ای که هورمون‌های طبیعی‌شان کاهش یافته، بازگرداند.
به گزارش سلامانه و به نقل از WebMD، با این حال، به گفته دکتر توماس گیل، بر خلاف باور بسیاری افراد، این درمان اثری بر بهبود سرزندگی یا فعالیت بدنی افراد ۶۵ سال به بالا نداشت.
گیل گفت: «این روش انتخاب معقولی برای مردانی است که دچار کاهش عملکرد و میل جنسی شده‌اند و می‌خواهند آن را بهبود ببخشند.»
اما او اضافه کرد: «با توجه به این نتایج توصیه نمی‌شود که یک پزشک برای مشکلات عملکرد جسمی یا تنها به خاطر پایین بودن انرژی تستوسترون تجویز کند.»
گیل استاد اپیدمیولوژی و طب سالمندان در دانشگاه ییل است.
بنابر اعلام سازمان غذا و داروی ایالات متحده، استفاده از درمان جایگزین تستوسترون در سال‌های اخیر دو برابر شده و از ۱.۳ میلیون بیمار در سال ۲۰۰۹ به ۲.۴ میلیون در سال ۲۰۱۳ رسیده است.
دکتر اریک ارول، رئیس علوم بالینی در دانشگاه علم و سلامت اورگان گفت: «نتایج آخرین کارآزمایی‌ها به قرار دادن اثرات تستوسترون در یک چهارچوب کمی، جداً کمک می‌کنند. من امیدوارم که این موضوع باعث ایجاد روی‌کرد منطقی‌تری برای استفاده از تستوسترون شود.»

پرستاری در منزل یــــاران
«02177493121»
«02177897384»
«09194251158»

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *